Rozwiń szczegóły
Zwiń szczegóły

Administratorzy danych / Podmioty którym powierzenie przetwarzania powierzono
  • Radio Elka Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000235295
  • Agencja Reklamowa EL Sp. z o.o. z siedzibą w Lesznie przy ul. Sienkiewicza 30a, 64-100 Leszno, wpisaną do rejestru przedsiębiorców prowadzonego przez Sąd Rejonowy w Poznaniu XXII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego pod numerem KRS: 0000245793
  • Zaufani Partnerzy - lista tutaj

Cele przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie i cele analityczne
  • świadczenie usług drogą elektroniczną
  • dopasowanie treści stron internetowych do preferencji i zainteresowań
  • wykrywanie botów i nadużyć w usługach
  • pomiary statystyczne i udoskonalenie usług (cele analityczne)

Podstawy prawne przetwarzania danych
  • marketing, w tym profilowanie oraz cele analityczne - zgoda
  • świadczenie usług drogą elektroniczną - niezbędność danych do świadczenia usługi
  • pozostałe cele - uzasadniony interes administratora danych

Odbiorcy danych
Podmioty przetwarzające dane na zlecenie administratora danych, w tym Zaufani Partnerzy, agencje marketingowe oraz podmioty uprawnione do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa.

Prawa osoby, której dane dotyczą
Przysługują Ci następujące prawa w związku z przetwarzaniem Twoich danych osobowych:
  • prawo dostępu do Twoich danych, w tym uzyskania kopii danych,
  • prawo żądania sprostowania danych,
  • prawo do usunięcia danych (w określonych sytuacjach),
  • prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego zajmującego się ochroną danych osobowych,
  • prawo do ograniczenia przetwarzania danych.
W zakresie w jakim Twoje dane są przetwarzane na podstawie zgody lub w ramach świadczonej usługi (dane są niezbędne w celu świadczenia usługi) możesz dodatkowo skorzystać z poniższych praw:
  • prawo do wycofania zgody w zakresie w jakim są przetwarzane na tej podstawie. Wycofanie zgody nie ma wpływu na zgodność z prawem przetwarzania, którego dokonano na podstawie zgody przed jej wycofaniem.
  • prawo do przenoszenia danych osobowych, tj. do otrzymania od administratora Twoich danych osobowych, w ustrukturyzowanym, powszechnie używanym formacie nadającym się do odczytu maszynowego.
W celu skorzystania z powyższych praw Radio Elka Sp. z o.o. udostępnia następujący kanały komunikacji:

(Fot. Archiwum)
Piłkarze Obry Kościan nie grają w rundzie wiosennej szczególnie spektakularnie, ale są skuteczni i wygrywają. Po ostatniej kolejce wyprzedzili w tabeli 4 ligi Polonię Leszno, która zanotowała pierwszą porażkę w drugiej części sezonu. Cenny punkt w konfrontacji z liderem wywalczyła Korona. Na ławce zespołu z Piasków nie było już trenera Michała Roszaka. W 5 lidze kolejny popis strzelecki dała Kania Gostyń, skutecznością zaimponował też Piast Poniec.
Dyżurny reporter: 667 70 70 60
Polonia Leszno nie jest już najlepszą drużyną z regionu w 4 lidze. Ostatnia kolejka przyniosła zmianę. Podopieczni Karola Misia zagrali słabe spotkanie w Gnieźnie i ulegli Mieszkowi 0:2. Potknięcie leszczynian wykorzystały Nielba Wągrowiec i Obra Kościan. Kościaniacy grają na wiosnę bardzo konsekwentnie, są dobrze zorganizowani w obronie i choć w ataku raczej nie ma co liczyć na fajerwerki z ich strony, to regularnie dopisują 3 punkty. W ostatni weekend wyjechali z pełną pulą z Gołuchowa. Na gola kibice musieli czekać aż do 85 minuty. Zwycięstwo gościom zapewnił niezawodny Tomasz Marcinkowski. Obra wskoczyła na piąte miejsce w tabeli wielkopolskiej 4 ligi, ma punkt straty do Nielby i punkt więcej od szóstej Polonii Leszno.

Trudne zadanie miała walcząca o utrzymanie Korona Piaski, bowiem podejmowała lidera z Pobiedzisk. Na kilka dni przed meczem zarząd klubu z Piasków zdecydował się na odważny ruch i podziękowano za współpracę trenerowi Michałowi Roszakowi.
W starciu z Huraganem drużynę poprowadzili tymczasowy trener Dariusz Olejniczak i prezes Grzegorz Ludwiczak. Korona zaprezentowała się dobrze. Od 50 minuty miejscowi przegrywali wprawdzie z liderem, ale w 88 minucie Igor Jurga uratował cenny punkt. Sytuacja ekipy z Piasków w tabeli znacząco się nie poprawiła, jednak morale po remisie z mocną drużyną powinno być lepsze.

W następnej kolejce Korona zmierzy się w Kępnie z Polonią, Obra podejmie Kotwicę Kórnik, a Polonia Leszno zagra przed własną publicznością z Ostrovią.

Tarnovia Tarnowo Podgórne - Nielba Wągrowiec 0-3

W świetnej dyspozycji strzeleckiej są na wiosnę piłkarze Kani Gostyń. W 20 kolejce 5 ligi przekonał się o tym wicelider z Łęki Opatowskiej. Piłkarze z Gostynia zaczęli wyjazdowy pojedynek z ogromnych rozmachem. W 17 minucie wynik otworzył Kacper Korytny, po chwili na 2:0 podwyższył Alan Jankowiak, a w 25 minucie było już 3:0 dla Kani, bo na listę strzelców wpisał się Mateusz Snuszka. Przed końcem pierwszej połowy gostyniacy strzelili jeszcze jednego gola, ale do własnej bramki i po 45 minutach Kania prowadziła z Zawiszą 3:1. Po wznowieniu kibice także obejrzeli cztery gole. Kacper Korytny trafił na 4:1, potem była odpowiedź gospodarzy, następnie bramka Michała Jernasia i tuż przed końcem miejscowi ustalili rezultat na 3:5. W tabeli grupy 3 ekipa z Gostynia zajmuje miejsce w środku stawki, jest siódma ze stratą 21 punktów do Warty Śrem.

Blisko czołówki, na trzecim miejscu wciąż jest Krobianka, ale w ostatni weekend nie poprawiła bilansu. Mecz w Krotoszynie zupełnie nie wyszedł krobskim piłkarzom. Po pierwszej połowie przegrywali 0:3, a w drugiej odsłonie byli w stanie strzelić tylko bramkę honorową. W 69 minucie trafił Joachim Knapp. Strata Krobianki do Warty Śrem wynosi już 11 punktów, Zawisza Łęka Opatowska ma 7 „oczek” więcej.

Sporo emocji dostarczają ostatnio pojedynki z udziałem piłkarzy z Pępowa. Dąbroczanka walczyła ambitnie, zdobyła dwie bramki, ale to nie wystarczyło, by pokonać Pelikana Grabów nad Prosną. Goście prowadzili po pierwszej połowie 2:0, w 64 minucie Fryderyk Kokot wykorzystał rzut karny, jednak odpowiedź przyjezdnych była natychmiastowa i Pelikan znowu miał dwa gole przewagi. Dąbroczanka grała do końca, w 86 minucie Dominik Snela zdobył bramkę kontaktową i jak się okazało ustalającą wynik na 2:3. Drużyna z Pępowa jest w tabeli na ósmej pozycji, tuż za Kanią, ale strata do gostynian wynosi już 5 punktów.

Najwięcej powodów do radości po 20 kolejce mają chyba kibice w Poniecu. Piast przeszedł metamorfozę i walczy o utrzymanie. Misja jest bardzo trudna, jednak dwa ostatnie mecze napawają optymizmem. Przed tygodniem nie dali szans Victorii Września, a teraz rozbili Orła Mroczeń 5:0. Do przerwy było tylko 1:0 po bramce Jędrzeja Zapłackiego, a po zmianie stron gole zdobywali: Mariusz Klimasz, Tymoteusz Myszuk, Kacper Zapłacki i Jakub Harendarz. Wygrana cieszy, choć do utrzymania jeszcze bardzo długa droga. Piast zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli, ma tylko punkt więcej od Victorii Ostrzeszów, a do trzynastej w stawce Rawi Rawicz traci 7 punktów. Rawiczanie znaleźli się strefie spadkowej po porażce z LZS Cielcza. LZS przeskoczył Rawię, choć ma tyle samo punktów.